Ojciec i syn zgarniają laury

Hette 481

Z początkiem 2014 roku w Leeuwarden, na corocznym Czempionacie ogierów fryzyjskich ostatecznie i bezkonkurencyjnie historyczny tytuł Czempiona, nadany został po raz TRZECI ogierówi Norbert 444!!! Tytuł Wice-Czempiona powędrował do jego młodziutkiego syna Hette 481 w generalnym czempionacie. Ogiery te zostały wybrane na czempionów w swoich grupach wiekowych. Wice czepionem koni starszych został natomiast Mewes 438 a ogierów młodszych Wolfert 467.

Co do samego czempionatu. Do finału przeszły następujące ogiery: Beart, Eibert, Onne, Jerke, Haitse, Mewes, Norbert (grupa starsza) i Tsjalle, Pier, Uldrik, Sjouke, Wolfert, Bartele, Bene, Hette, Hessel. Ścisłą czołówkę utworzyły natomiast Beart, Eibert, Mewes i Norbert w grupie ogierów starszych oraz Wolfert, Bene, Hette i Hessel w grupie ogierów młodszych. Jak zawsze było trochę kontrowersji i tupania nogami w czasie wyboru poszczególnych ogierów w grupach (publiczność szalała z wściekłości kiedy Pier został odrzucony a wyrażała głębokie zdziwienie przepuszczeniem Mewes’a)

Pozostaje zadumać się na tym, czy para Norbert - Hette (ojciec i syn) będzie drugą w historii po parze Jasper - Beart, lubianą i podziwianą. Czas pokaże.

 

Niebawem pełna relacja na stronie!!!!