Daen C. kryje w Polsce

Image

Od 2015 roku w Polsce stacjonuje jak na razie JEDYNY ogier fryzyjski z licencją KFPS na krycie, jest to ogier Vb Ster mający pozwolenie na krycie na terenie naszego kraju, z limitem klaczy, jego potomstwo wpisywane będzie do Księgi Dodatkowej I (BBI). Daen C. to urodzony w 2009 roku ogier Vb Ster (Beart 411 Preferent x Anton 343 Preferent), pełny brat kryjącego w Holandii ogiera Stb Meinte 490. Daen uczestniczył w selekcji ogierów kryjących w Leeuwarden w Holandii, przeszedł pozytywnie wszystkie 3 rundy klasyfikacyjne oraz część zakładu treningowego z wysokimi notami a także testy genetyczne i jakości nasienia. 

Wszelakie informacje na temat tego ogiera oraz stanówki można uzyskać u jego właściciela w stacji rozrodczej Stajni Dar-Mar .

Ogier Daen C. został sprowadzony do Polski z moją pomocą, choć znalezienie właściwego konia do krycia w Polsce nie było zadaniem łatwym ani pozbawionym konieczności pójścia na kompromisy, pokładam sporą nadzieję w karierze tego ogiera i uważam iż jest rozpłodnikiem dobrze rokującym w Polskich realiach hodowlanych, wśród hodowców którzy nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na krycie ogierami Stb (które nadal polecam jako najlepsze i warte rozważenia w pierwszej kolejności).