Fryzyjskie nowinki

Czempionat Ogierów 2017 r.

23.01.2017

Image

W tegorocznym Czempionacie ogierów fryzyjskich w Holandii sędziowie znów postawili na młode konie, największy sukces przypadł ogierowi Jurre 495. Więcej informacji w relacji z wyjazdu!

Więcej...

Przegląd Hodowlany 2016 r.

17.10.2016

Image

Przegląd odbył się w dniu 15 października 2016 roku. Gospodarzem przeglądu była Stajnia Imperial w Rojowie. W przeglądzie udział wzięła dość imponująca ilość koni - sędziowie ocenili ich aż 47.

Krótko podsumowując w liczbach przegląd zakończył się z 3 pierwszymi, 11 drugimi i 14 trzecim premiami, 9 koni otrzymało wpis do Ksiąg Stadnych bez premii a 4 niestety nie otrzymały pozytywnej oceny (były to konie albo o słabej kondycji, z wadą kończyn lub co miało częściej miejsce, wykazujące nieregularność w ruchu). Z opinii i punktacji udzielonych przez sędziów wiemy, że było co najmniej kilka koni które po odpowiednim przygotowaniu mają w przyszłych latach duże szanse na lepszy wynik na przeglądzie.

Zmiany w ZHKFwP

22.07.2016

Image

W dniu 2 lipca 2016 roku na Walnym Zebraniu ZHKFwP został wybrany nowy zarząd w następującym składzie: Prezes Janusz Fudala, Wiceprezes Joanna Frycze, Sekretarz Izabela Urbaniak, Skarbnik Bogdan Grzyb. Ze względu na wiele próśb od pasjonatów i hodowców koni fryzyjskich zgodziłam się pełnić funkcję sekretarza w zarządzie ZHKFwP. W imieniu całego nowego zarządu ZHKFwP chciałam zapewnić, iż dołożymy starań aby związek funkcjonował jak najlepiej i aby kształtował się zgodnie z potrzebami członków. Ze względu na duży ogrom pracy jaka stoi przed nami prosimy wszystkich o cierpliwość i wyrozumiałość.

 

W związku z koniecznością wprowadzenia pierwszych zmian ogłoszone zostało nadzwycajne walne zebranie, odbędzie się ono 31 lipca 2016 roku (więcej informacji na stronie i FB ZHKFwP)

Przeglad w Polsce 2015

02.01.2016

Image

Tradycyjnie kilka słów o przeglądzie koni fryzyjskich w Polsce znalazło się w holenderskim magazynie Phryso poświęconym koniom tej rasy. Poniżej znajdziecie skan artykułu oraz jego pobieżne tłumaczenie. Z mojej strony gratulacje dla właścicieli czempionów!!

 

Więcej...
Zobacz też…