Sport

Parę słów o przygotowaniu konia fryzyjskiego do testu IBOP

Refleksje świetnej amazonki Justyny Ruda dotyczące pracy z końmi fryzyjskimi i przygotowania ich do testu IBOP oraz zawodów. Każdy, kto dosiada czy to fryza, czy konia innej rasy może wynieść wiele cennych uwag z tego tekstu. Ogromne podziękowania dla Justyny za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami.

Więcej...

Test IBOP w praktyce

Konie fryzyjskie oprócz inspekcji hodowlanej mogą wykazać się podczas testów użytkowych. Jednym z nich jest IBOP. Dzięki Esther Liano, świetnej holenderskiej amazonce, mamy możliwość dowiedzieć się więcej o tym teście i przygotowaniu konia fryzyjskiego. Artykuł napisany specjalnie dla strony Frizo!

 

Więcej...

IBOP - test użytkowy dla koni fryzyjskich

Artykuł ten prezentuje tłumaczenie przepisów rozgrywania prób użytkowych (tzw. sprawdzianów predyspozycji) dla koni fryzyjskich w dyscyplinie ujeżdżenia, powożenia i powożenia pokazowego zgodnie z regułami KFPS na dzień 06.2013 roku.

Więcej...

Koń fryzyjski a ujeżdżenie

Elegancki, szlachetny, przyjazny, o majestatycznym ruchu- taki jest koń fryzyjski. Ten, powszechnie spotykany opis, może już stanowić o przydatności koni tej rasy do ujeżdżenia, dlaczego nie?
W tym artykule chciałabym rozważyć za i przeciw użytkowaniu dresażowemu koni fryzyjskich oraz przybliżyć charakterystykę konia ujeżdżeniowego.

Więcej...