Artykuły

Imiona koni fryzyjskich

Nadawanie imion koniom fryzyjskim znacznie różni się od zasad, do których przywykliśmy. Zgodnie z regulaminem holenderskiej Księgi Stadnej imiona nowo narodzonych fryzów muszą zaczynać się na określone w danym roku litery. W dzisiejszych czasach bardzo łatwo nauczyć się tej zasady patrząc na klawiaturę telefonu komórkowego. Każdy rok ma przypisane litery z kolejnego klawisza (wg zasady wprowadzonej od 1989 roku), cykl powtarza się co 8 lat.

Więcej...

Kupno konia fryzyjskiego- kilka porad

Kupno konia jest sporą inwestycją, powinno więc zostać dobrze przemyślane i zorganizowane. Nietrudno jest paść ofiarą nieuczciwych handlarzy. Dlatego pod uwagę należy wziąć szereg kryteriów takich jak np. budowa, temperament, rodowód, stopień wytrenowania, które mają bezpośredni wpływ na późniejszy sposób użytkowania zakupionego konia. Inne bowiem cechy będą ważniejsze przy zakupie konia hodowlanego, rekreacyjnego i sportowego.

Więcej...

"Koński" mini słownik polsko - angielsko - holenderski

Mini słownik polsko- angielsko- holenderski zawierający przydatne niekiedy słowa związane z dokumentami dla koni fryzyjskich, częściami ciała konia, ogólnymi pojęciami. Więcej...

Zasady rządzące hodowlą koni fryzyjskich a rzeczywistość

Osobom, które pierwszy raz mają do czynienia z końmi fryzyjskimi pewne rzeczy mogą się wydawać oczywiste- kupujemy klacz, szukamy ogiera fryzyjskiego lub go kupujemy, kryjemy i za 11 miesięcy mamy źrebaka. Nie do końca jednak sprawa tak właśnie wygląda, lub wyglądać powinna. Rasa ta bowiem rządzi się swoimi, specyficznymi regułami.
Więcej...
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»
Pozycje :: 1 - 8 z 80